BandCleaner

BANDCLEANER

BandCleaner Dünya da bir benzeri bulunmayan, yürüyen merdivenlerin bantlarını hijyenik ve steril hale getiren yeni bir sistemdir. Türkiye ve Dünya patentleri şirketimize ait olan ürünümüz tamamen ülkemizde geliştirilmiş ve ülkemizde üretilmeye devam etmektedir.

BandCleaner ürününü üç farklı katagori de incelemek mümkündür.

1-) Hijyenleme ve koruma

2-) Toplu kitlelere ulaşan reklam

3-) Kullanım ve montaj kolaylığı

 HİJYENLEME VE KORUMA:

BandCleaner yürüyen merdiven el tutunma bandlarını hijyenleme sistemidir. Sistem içerisinde bulunan kartuş ve kullanılan solüsyon sayesinde el tutunma bandlarındaki hijyen etkisi merdivenin çalışma süresince devam eder.

TOPLU KİTLELERE ULAŞAN REKLAM:

Yürüyen merdivenin kullanıldığı Alışveriş merkezleri, metro istasyonları, havalimanı gibi yoğun yaya trafiğinin bulunduğu alanlarda BandCleaner üzerinde bulunan LCD ekran sayesinde reklamlarınız çok büyük kitlelere ulaşmış olur. Reklam gelirleri sayesinde cihaz maliyetini kısa sürede amorti eder.

KULLANIM VE MONTAJ KOLAYLIĞI:

BandCleaner montaj sırasında yürüyen merdivenlere herhangi bir zarar vermez. Montaj camların üzerine vantuzla sabitlenir, hafif olduğu için yürüyen merdivenlerin statik yükünü etkilemez.

İçeriğinde kullanılan solüsyon tüm el bandlarına kullanılabilir. Herhangi bir korozyon etkisi yoktur.

NEDEN GELİŞTİRİLMİŞTİR ?

Araştırmalar el yıkama alışkanlığının zayıflığı sebebiyle bulaşıcı hastalıkların yayılma oranın %40 ile %47 arasında olduğunu ortaya çıkartmıştır. Bu konu tüm dünyada çalışmalar başlatılmıştır.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) 2005 yılından beri sürdürdüğü ‘ELLERİNİ TEMİZLE: HAYAT KURTAR’ sloganıyla, 5 mayısı dünya el hijyeni günü olarak ilan etmiştir.  El hijyeni konusunda özellikle sağlık çalışanları başta olmak üzere, toplumda el hijyeni uyumunu istenen düzeye getirmeyi, dolayısı ile bulaşıcı hastalıklara sebep olan enfeksiyonları engellemeyi amaçlamaktadır.

Bizler de bu hedefi amaçlayarak BandCleaner markasını geliştirdik.

BandCleaner Dünya da bir benzeri daha bulunmayan,yürüyen merdivenlerin bantlarını hijyenik ve steril hale getiren yeni bir sistemdir. Türkiye ve Dünya patentleri şirketimize ait olan ürünümüz tamamen ülkemizde üretilmeye devam etmektedir.

AVM, metro ve havaalanlarında milyonlarca insanın temas ettiği el tutma bandı,salgı hastalıkların bulaşması için önemli bir etkendir. Şu anda yürüyen merdiven el tutma bandı temizleme işlemi hala el ile yapılmaya çalışılmaktadır. Bu şekilde yapılan temizlik hijyenik açıdan yeterli verimi ve sürekliliği sağlayamadığı gibi işgücü gerektiği için ekonomik kayba neden olmaktadır. BandCleaner yürüyen merdivenlein bulunduğu bütün açık ve kapalı alanlarda, marka ve model gözetmeksizin tüm yürüyen merdivenlere monte edilebilmektedir.

* BandCleaner sisteminin kullanıldığı el tutunma bantlarında hijyen sürekliliği %99 oranında sağlanmaktadır.

* BandCleaner her model ve ölçüde yürüyen merdivene uyumlu olarak tasarlanmıştır.

* Ürünümün bir diğer önemli özelliği de gerek duyduğu elektrik enerjisini kendisi üretir. 

* Doğa dostu BandCleaner sizlere ekstra bir elektrik maliyeti de getirmez.


BandCleaner Broşür (Türkçe) (pdf)
BandCleaner Broşür (İngilizce) (pdf)